تبلیغات
کسب و کار الکترونیکی

آموزش کسب و کار الکترونیکی، کسب و کار الکترونیکی، مدیریت کسب و کار الکترونیکی، تبلیغات آنلاین، انجام سفارش در کسب و کار الکترونیکی، بهینه سازی سایت، بازاریابی ویروسی، مدیریت ارتباط با مشتری، فروش و بازاریابی، بازاریابی اینترنتی، مشاوره کسب و کار الکترونیکی - مهدی شهبازی
پونیشا :: نیروی کار مجازی

ممکن است که شما هم در آستانه ورود به سال جدید، به گرفتن یک تصمیم قطعی درباره ادامه دادن یا ادامه ندادن برخی کارها یا رفتارها فکر کنید. در حالی که کارآفرینان اغلب در این اندیشه هستند که این موفقیت است که با خودش شادی به همراه دارد، Shawn Achor مولف کتاب مزیت شادی (The Happiness Advantage) که یک متخصص در زمینه شاد بودن نیز هست، بیان می دارد که روش دست یافتن به شادی در واقع طور دیگری است.
داشتن یک دورنمای روشن می تواند به شما کمک کند که تصمیم گیری های بهتری در مورد عملکرد و رفتار آینده خود داشته و در عملی کردن چنین تصمیم هایی نیز موفق تر باشید. مغز شما هنگامی که مثبت فکر می کنید، موادی شیمیایی مانند دوپامین در سیستم عصبی شما آزاد می کند که کاتالیزور نامیده می شوند و بخشی از مغز را فعال می کنند که شما را قادر می سازد به موضوعات احتمالی بیشتری فکر ]و[ اطلاعات بیشتری را پردازش کنید.
بر عکس، یک مجموعه از نگرش های ذهنی بدبینانه سبب می شوند که مغز احساس تهدید کند؛ و مانعی می شوند برای اینکه شخص بتواند از فرصت های جدیدی که در اطراف خود می بیند بهره بگیرد.
مغز شما در یک وضعیت فکری مثبت سه برابر خلاق تر است. اگر چه داشتن مجموعه ای از نگرش های ذهنی مثبت در تمام طول سال بی نهایت با اهمیت است، ولی این اهمیت هر چه که به پایان سال نزدیک تر می شویم بیشتر و بیشتر می شود. چرا که پایان هر سال زمانی است که ما به دقت در مورد روزهای سپری شده آن سال تفکر کرده و هدف های خودمان را برای سال دیگری که پیش رو داریم تعیین می کنیم.

پیش از اینکه اهداف خودتان را در سال جدید تعیین کنید، این چهار توصیه را به کار بگیرید تا حالت ذهنی مثبتی داشته باشید.1. از صفر شروع نکنید. تصمیم گیری خود را با فهرست کردن کارهایی که در سال گذشته انجام داده اید آغاز کنید. هر چه مغز شما درک کند که به موفقیت نزدیک تر است، با شتاب بیشتری برای رسیدن به اهداف فعالیت می کند. به همین دلیل است که دونده های ماراتن هنگامی که 26.1 مایل از مسیر مسابقه را پشت سر می گذارند با سرعت بیشتری می دوند. مغز ما مواد شیمیایی را آزاد می کند که شتاب دهنده های موفقیت نامیده می شوند و به همان اندازه که خودمان را نزدیک تر به خط پایان حس می کنیم، انرژی بیشتری به ما می دهند. اینکه تصمیم گیری خود را با یک برگه کاغذ سفید آغاز کنید یعنی خودتان را از مزیت این شتاب دهنده های موفقیت محروم کرده اید.
این استراتژی می تواند بر یک مبنای روزانه در طول مدت زمان باقیمانده از سال به کار گرفته شود. به جای اینکه در هر یک از این روزها، فهرستی از کارهایی ایجاد کنید که همچنان انجام نشده باقی مانده اند، آنها را با نوشتن همه کارهایی که تا آن لحظه انجام داده اید و تیک زدن کنار مشخصات آنها آغاز کنید. هنگامی که مغز شما تیک ها را می بیند، این شتاب دهنده های موفقیت را آزاد کرده و مجموعه ای از نگرش های ذهنی مثبت را در شما ایجاد می کند که به کمک آنها می توانید با سرعت به سمت دستیابی به اهداف دیگری که در لیست تان هستند حرکت کنید.

2. روز خود را با خواندن یک ایمیل مثبت آغاز کنید. آیا فعالیت روزانه خود را با جستجو به دنبال ایمیل های ضروری در صندوق نامه های دریافتی آغاز می کنید؟ به طور معمول چه تعداد از این پیام های فوری، محتوایی مثبت دارند؟ برای اینکه روزتان را با مجموعه ای از نگرش های ذهنی مثبت آغاز کنید، پیشنهاد می کنم که یک ایمیل با محتوایی مثبت به یک دوست، همکار، مشتری یا حتی شخصی که نمی شناسید بفرستید. با فرستادن این ایمیل های مثبت، مغز شما روز را، نه با یک تهدید (یک ایمیل منفی)، که با یک رابطه اجتماعی آغاز می کند، چیزی که بزرگترین نشانه شادی شما در آینده است.

3. در نوشتن اهداف خود از عبارت های مثبت استفاده کنید. در حالیکه یکی از تصمیم هایی که بسیاری از ما می گیریم اینست که یک رفتار منفی مانند سیگار کشیدن یا خوردن غذاهای ناسالم را کنار بگذاریم، به جای این کار، ما باید تمرکز خودمان را بر عادت های مثبت بگذاریم تا آنها را جایگزین عادت های منفی کنیم که می خواهیم متوقف شوند. مثلاً به جای این تصمیم که چیزی از دستگاه فروش سیگار و نوشیدنی موجود در محل کار خود نخرید، این عادت خود را با آوردن هر روزه میان وعده های سالم به محل کار خود برطرف کنید. با تغییر شیوه بیان تصمیم های خود از یک عبارت منفی به یک عبارت مثبت، مغز شما منابع خود را برای مقابله با عادتی منفی که می خواهید از آن دوری کنید به هدر نمی دهد، بلکه انرژیش را صرف عادت مثبت جدید می کند.

4. بر عادت های مثبت تمرکز کنید. عادات مثبت را در برنامه روزانه خود بگنجانید و مزایای یک نگرش خوش بینانه را تجربه کنید. برخی از عادت های مثبتی که اثرگذاری آنها اثبات شده است عبارتند از نوشتن سه چیز که قدردان آنها هستید در هر روز، مدیتیشن همراه با دقت کردن به جریان هوا در نفس کشیدن های خود، یا نوشتن درباره یک تجربه مثبت. هنگامی که از کارمندان یک شرکت بزرگ خواسته شد که یکی از این عادت های مثبت را به مدت دو دقیقه در 21 روز متوالی انجام دهند، دریافتند که کارکنان مذکور به طور چشمگیری به سطوح بالاتری از رضایت شغلی و اثربخشی شغلی، و سطوح پایین تری از استرس رسیده اند.

امیدوارم این توصیه ها و خط مشی ها بتوانند برای شما نیز موثر باشند و سال جدید را با انرژی بیشتر و سرعت غیرمجاز به سمت موفقیت، شروع کنید.

محمود بشاش
طبقه بندی: ّبازاریابی و فروش،  مدیریت ارتباط با مشتری،  کسب و کار الکترونیکی، 
برچسب ها: رازهای افزایش موفقیت و رضایت شغلی، موفقیت و رضایت شغلی، رضایت شغلی،  

تاریخ : شنبه 17 مرداد 1394 | 06:44 ب.ظ | نویسنده : مهدی شهبازی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • مدیریت کسب و کار الکترونیک