تبلیغات
کسب و کار الکترونیکی

آموزش کسب و کار الکترونیکی، کسب و کار الکترونیکی، مدیریت کسب و کار الکترونیکی، تبلیغات آنلاین، انجام سفارش در کسب و کار الکترونیکی، بهینه سازی سایت، بازاریابی ویروسی، مدیریت ارتباط با مشتری، فروش و بازاریابی، بازاریابی اینترنتی، مشاوره کسب و کار الکترونیکی - مهدی شهبازی
پونیشا :: نیروی کار مجازی
در خصوص دلبستگی ووفاداری کارکنان به کار و سازمان، موسسه تحقیقاتی پژوهشی گالوپ نظر سنجی بی نظیری در 114 کشور جهان با بیش از ده میلیون کارمند و مدیر به 44زبان زنده انجام و نتایج آن را در دوازده اصل مطرح نمود.
دلبستگی و وفاداری کارکنان به کار و سازمان
این 12 اصل به نظر ساده اند ولی سازمانهایی یا مدیرانی که به طور همزمان تکرار می کنم همزمان همه آنها را اجرا کرده اند به نتایج خیره کننده ای دست یافته اند که در زیر به اعلام موضوعات می پردازم.
بنابراین زمانی کارمند دلبست ووفاداره نیست که مدیران به اصول توجهی ندارند.


1- مطمئن شوید کارکنان می دانند سازمان و مدیران از آنها چه انتظاراتی دارند.

 مدیران موفق و بزرگ این کار را از سه طریق انجام می دهند:
 الف) تعریف اهداف 
 ب) اطمینان از درک اهداف توسط کارکنان 
 ج) فعالیت در راستای دستیابی به اهداف 
 آنها با این کار تلاش های افراد را تجمیع کرده و با استراتژی های سازمان هماهنگ می کنند. از این راه بزرگ ترین نتایج ملموس خلق می شود. 
 

 2- مطمئن شوید کارکنان به منابع و امکانات لازم برای انجام درست کار دسترسی دارند.
 در ابتدا چنین به نظر می رسد که مدیران موفق منابع و امکانات لازم را برای انجام کار در اختیار کارکنان قرار می دهند، ولی در اصل آنها با این کار به کارکنان خود نشان می دهند که ما به شما اطمینان داریم و این اطمینان باعث عملکرد بهتر آنها می شود.
 

 3- اجازه دهید کارکنان کاری را که در آن بهترین هستند، انجام دهند.
 ارتباط مناسب بین شغل و شاغل از دغدغه های اصلی است. مدیران موفق همواره سعی می کنند برای کارکنان فرصت هایی ایجاد کنند تا آنها بتوانند در کاری که در آن بهترین هستند فعالیت کنند، این کار 33 درصد تعهد افراد به سازمان را زیاد می کند.

 
 4- از کارکنان خوب به نحو مناسب تقدیر و قدردانی کنید.
 مدیران موفق عملکردهای مثبت و رفتارهای بهره ور را به وسیله تقدیرهای مناسب تشویق می کنند. این کار باعث رشد فرهنگ دستیابی به اهداف و انجام فعالیت ها و رفتارهای مثبت می شود. شرکت هایی که مدیرانشان این رفتار را دارند 100 درصد بهره وری بالاتری نسبت به سایر کارکنان دارند.
 

 5- به شخصیت انسانی کارکنان احترام بگذارید.
 مدیران موفق مجدانه از کارکنانشان مراقبت می کنند. آنها به کارکنان فقط به عنوان قسمتی از فرآیند کسب و کار نگاه نمی کنند، بلکه مدیران نتیجه گرا یک علاقه شخصی در کارکنان ایجاد می کنند. 
 
 6- برای توسعه و پیشرفت از کارمندان حمایت كنید.
 مدیران موفق برای کارکنانشان نقش یک راهبر را ایفا می کنند. آنها به کارکنان خیلی نزدیکند، آنها را در مسیر درست هدایت می کنند و فعالیت های بهبود و نحوه بهبود را به آنها می آموزند و در جهت تعالی فردی به آنها کمک 
 می کنند.

 
 7- برای دیدگاه های افراد اهمیت قائل شوید.
 مدیران موفق به کارکنانشان گوش می دهند. به آنها نشان می دهند که نتیجه فعالیت هایی که در آن چاشنی ایده کارکنان نیز وجود دارد، برایشان ارزشمنداست. این کار تاثیر بسزایی در افزایش بهره وری دارد. 
 

 8- کاری کنید که هر کس احساس کند شغل و نقش مهمی دارد.
 مدیران با عملکرد بالادر ایجاد این احساس که کارکنان کاری مهم و ارزشمند دارند، هنر دارند. هنگامی که آنها این کار را انجام می دهند کارکنان به طور طبیعی کارآمدتر می شوند. این اقدام 5 تا 15 درصد افزایش سود و 15 تا 30 درصد کاهش خروج نیروها را در پی دارد.

 
 9- تعامل کارمندان با افراد متخصص را بیشتر کنید.
 ممکن است یک کارمند به تنهایی تمام تلاش خود را به خرج دهد؛ ولی وقتی در تیمی قرار گیرد، نحوه کار تیم نیز روی عملکردش تاثیر می گذارد. 
 مدیران موفق متوجه این نکته هستند و مطمئن می شوند که هر نفر بتواند با تعامل سازنده از تمام توانایی هایش کمک بگیرد.

 
 10- دوستی ها را تشویق کنید.
 ممکن است این یک موضوع احساسی تلقی شود، ولی وقتی کارکنان در جایی هستند که بهترین دوستانشان در آنجا کار می کنند، بهره وری بیشتری دارند. مدیران موفق شرایطی را فراهم می کنند که فضای دوستانه تقویت شود. این امر افزایش سود، ایمنی، کنترل موجودی، وفاداری و روابط خوب مشتریان با سازمان را در بر دارد.

 
 11- در ارزیابی عملکرد روشی قاعده مند داشته باشید.
 افراد دوست دارند بدانند از طرف سازمان در چه رتبه ای قرار دارند، مدیران موفق ارزیابی عملکرد سیستماتیک، قاعده مند دارند. آنها هرگز اجازه نمی دهند که ارزیابی عملکرد فراموش شود یا در حاشیه امور قرار گیرد. این کار باعث 20 تا 40 درصدی کاهش حوادث و 10 تا 15 درصدی ارتقای بهره وری می شود.
 

 12- فرصت های رشد و یادگیری را فراهم سازید.
 مدیران موفق می دانند که پرسنل اشتیاق به رشد و یادگیری در محیط کار دارند. آنها فضای برد-برد را ایجاد می کنند و در این حالت پرسنل منافع زیادی برای سازمانطبقه بندی: سازماندهی،  مشاوره،  هوش هیجانی،  منابع انسانی،  مهدی شهبازی، 
برچسب ها: دلبستگی و وفاداری کارکنان به کار و سازمان، وفاداری کارکنان به کار و سازمان، وفاداری کارکنان، وفاداری کردن کارکنان، دلبستگی و وفاداری پرسنل به کار و سازمان،  

تاریخ : پنجشنبه 26 شهریور 1394 | 08:37 ب.ظ | نویسنده : مهدی شهبازی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • مدیریت کسب و کار الکترونیک