تبلیغات
کسب و کار الکترونیکی

آموزش کسب و کار الکترونیکی، کسب و کار الکترونیکی، مدیریت کسب و کار الکترونیکی، تبلیغات آنلاین، انجام سفارش در کسب و کار الکترونیکی، بهینه سازی سایت، بازاریابی ویروسی، مدیریت ارتباط با مشتری، فروش و بازاریابی، بازاریابی اینترنتی، مشاوره کسب و کار الکترونیکی - مهدی شهبازی
پونیشا :: نیروی کار مجازی
سلیقه و ترجیحات مردم


این داستان واقعی فوق العادست...

یکی از صبح‌های سرد ماه ژانویه سال ۲۰۰۷، مردی در متروی واشنگتن، در حال نواختن ویولن بود
او در مدت ۴۵ دقیقه، شش قطعه از باخ را نواخت در این مدت، تقریبا دو هزار نفر وارد ایستگاه شدند که بیشتر آنها در حال رفتن به سر کارشان بودند. کمی به عکس العملهای آنها دقت کنید:
یک مرد میانسال، متوجه نواخته شدن موسیقی شد و سرعت حرکتش را کم کرد. چند ثانیه ایستاد، سپس عجله کرد تا دیرش نشود. چند دقیقه بعد ویولنیست، اولین دلارش را دریافت کرد. یک زن پول را در کلاه انداخت و بدون توقف به حرکت خود ادامه داد، مرد جوانی به دیوار تکیه داد و کمی به او گوش داد، بعد به ساعتش نگاه کرد و رفت ، پسربچه سه‌ساله‌ای ایستاد. ولی مادرش دستش را محکم کشید و او را همراه برد پسربچه در حالی که دور می‌شد، به عقب نگاه می‌کرد و ویولنیست را می دید، چند بچه دیگر هم رفتار مشابهی کردند اما همه پدرها و مادرها بچه‌ها را مجبور میکردند که نایستند و سریع با آنها بروند.

بعد از 45 دقیقه که نوازنده بدون ‌توقف می‌نواخت تنها شش نفر مدت کوتاهی ایستادند و گوش کردند بیست نفر پول دادند، ولی به مسیر خود بدون توقف ادامه دادند در مجموع ۳۲ دلار هم برای ویلنیست جمع شد!

مرد، نواختن موسیقی را قطع کرد اما هیچ کس متوجه قطع موسیقی نشد، هیچ کس این نوازنده را نشناخت
و متوجه نشد که او جاشوآ بل یکی از بزرگ‌ترین موسیقی‌دان‌های دنیا است! او آنروز در آن ایستگاه مترو یکی از بهترین و پیچیده‌ترین قطعات موسیقی که تا به حال نوشته شده را با ویولن‌اش که ۳٫۵ میلیون دلار می‌ارزید، نواخته بود، اما هیچکس متوجه نشدتنها دو روز قبل همین هنرمند یعنی جاشوآ بل در بوستون امریکا کنسترتی داشت که قیمت بلیط ورودی‌اش ۱۰۰ دلار بود!

این یک داستان واقعی است. واشنگتن پست در جریان یک آزمایش اجتماعی با موضوع ادراک، سلیقه و ترجیحات مردم، ترتیبی داده بود که جاشوآ بل به صورت ناشناس در ایستگاه مترو بنوازد تا معلوم شود 
در یک محیط معمولی و در یک زمان نامناسب، آیا ما متوجه زیبایی می‌شویم؟
آیا برای قدردانی و لذت بردن از این زیبایی توقف می‌کنیم؟
آیا ما می توانیم نبوغ و استعداد را در یک شرایط غیرمنتظره، کشف کنیم؟

نتیجه
وقتی ما متوجه نواختن یکی ازبهترین موسیقی‌های نوشته شده دنیا توسط یکی از بهترین موسیقی‌دان‌های دنیا با یکی ازبهترین سازهای دنیا نمی شویم پس حتما چیزهای خوب و زیبای دیگری هم در زندگی‌مان وجود دارد که از درک آنهاغفلت می‌کنیم.

زندگی،جیره مختصریست،مثل یک فنجان چای،وکنارش عشق است،مثل یک حبه قند...زندگی را با عشق،نوش جان باید کرد.طبقه بندی: کسب و کار الکترونیکی،  ّبازاریابی و فروش،  مدیریت ارتباط با مشتری، 
برچسب ها: سلیقه و ترجیحات مردم، داستان واقعی، جاشوآ بل، joshua bell،  

تاریخ : شنبه 31 مرداد 1394 | 05:34 ب.ظ | نویسنده : ایمان حیدری | نظرات

Personal Branding

شغل شما چیست؟ خودتان را در چه چیزی شاخص می دانید؟ شما در دید دیگران چگونه هستید؟ تعریفی که آنها از شما ارائه می کنند چقدر با چیزی که شما انتظار دارید مطابقت دارد؟
تا حالا به جواب این سوالات فکر کرده اید؟ جواب به این سوالات بسیار مهم است! اثری که شما در دنیای واقی و دنیای مجازی از خود به جای می گذارید، تعاریفی را در ذهن دیگران به جای می گذارد که اگر این تعریف ها با چیزی که شما انتظار دارید مطابقت نداشته باشد، اشکال را باید در یک چیز دانست: شما خود را خوب معرفی نکرده اید!

بگذارید این موضوع را از دو منظر نگاه کنیم: معرفی برند شخصی خودتان یا همان پرسنال برندینگ، و معرفی کسب و کارتان. در این مطلب سعی می کنم به بخش اول بپردازم. هرچند که لایه هایی از این بخش را در معرفی کسب و کارتان نیز می توانید پیدا کنید.

لحظه ای را تصور کنید که با یک فرد مهم که آشنایی با او می تواند فضای کسب و کارتان را تغییر اساسی دهد در یک آسانسور قرار دارید! زمان اندک است و شما باید خود را به سرعت، در کمترین زمان معرفی کنید. از طرف دیگر این معرفی باید آنقدر جامع باشد که اثر مثبت اولیه را در فرد مقابل به جای گذارد. تصور این موضوع شاید کمی سخت باشد، اما بسیاری از مادر اینگونه لحظات خاص زیاد قرار گرفته ایم ولی به آن دقت نکرده ایم !

برای اینکه بتوانید در این شرایط برنده باشید از روشی به نام Pitch elevator استفاده کنید. این روش تمرینی است تا شما در 30 ثانیه خود را طور کاملا معرفی کنید!. اما چطور؟ 

برای تمرین این موضوع (معرفی سریع و کامل خود) بد نیست از یک نقشه ذهنی استفاده کنیم. شما برای معرفی خود هرآنچه که فکر می کنید لازم است روی که کاغذ بنویسید. موارد مهم را مشخص کرده و در یک گروه قرار دهید. چهار یا پنج جمله با محوریت کلمات western union money order مهمی که در بخش قبلی مشخص کردید در معرفی خودتان بنویسید، البته باید این نکته را توجه داشته باشید که این کلمات را برای چه فرد یا قشری می خواهید استفاده کنید.
 اگر این کلمات در حوزه دانش فرد مقابلتان نیست آنها را در این جمله ها نگنجانید. چون فرد مقابلتان در این مورد اطلاعی ندارد و از اهمیت آنها خبردار نیست، بنابراین ممکن است زمان معرفی خودتان را به سادگی از دست دهید بنابراین جامعه هدفتان را به خوبی مشخص کنید.

این جملات و نوشته ها را آنقدر تمرین کنید و تصحیح نمایید تا بهترین حالت معرفی شما باشند. جملاتی که شما انتخاب کردید بسیار مهم هستند چون شما را معرفی می کنند.

شاید این موضوع کمی کلیشه ای به نظر برسد. جملاتی روتین و با شیوه ای که بقیه هم به همان بیان می کنند. برای این که حداقل کمی متفاوت باشید چه باید بکنید؟ دقیقا پاسخ این سوال هست: کمی متفاوت باشید. سعی کنید گفتگوی خود را با شیوه ای شروع کنید که نتیجه نهایی آن این سوال باشد: «وواااااااوو! میشه کمی بیشتر توضیح بدید؟» این اثری که شما می گذارید، بخت و ادامه گب و گفتگوک شما بیرون از فضای آسانسور (فرضی) می کشاند. این که متفاوت بودن را به چه شیوه اجرا کنید به خلاقیت شما بستگی دارد و شما در آن لحظه باید تصمیم بگیرید که با چه شیوه ای شروع کنید تا اثرگذار باشید...
طبقه بندی: کسب و کار الکترونیکی،  ّبازاریابی و فروش،  مدیریت ارتباط با مشتری،  برندینگ،  آموزش کسب و کار الکترونیکی، 
برچسب ها: Personal Branding، پرسنال برندینگ، چطور خود را توصیف می کنید،  

تاریخ : جمعه 30 مرداد 1394 | 11:03 ب.ظ | نویسنده : ایمان حیدری | نظرات

اگر درحال راه اندازی یک کسب و کار هستید و احساس می‌کنید که به چیزی احتیاج دارید و نمی‌دانید دقیقا چیست، می‌توانم به جرات بگویم شما به یک شریک و بیش از آن به یک همراه احتیاج دارید. قرار نیست اولین شریک کاری شما، همراه آینده شما نیز باشد، اما بالاخره باید از جایی شروع کرد، شاید اولین انتخاب شما، تنها انتخابتان نیز باشد.شراکت کاری، مثل روابط عاشقانه، می‌تواند بسیار پیچیده باشد و از لحاظ آماری با احتمال بیشتری منجر به شکست می‌شود. با این حال، یک شراکت سالم و قانونمند می‌تواند به هر دو شما برای دستیابی به موفقیتی بیشتر و سریعتر از آنچه که به تنهایی قادر به انجام بودید، کمک کند.
بسیاری از کسب و کارها موفقیت خود در گذر از مراحل سخت را، با شراکت کاری خود مرتبط می‌دانند. اما چطور شریکی انتخاب کنیم که باعث حرکت رو به جلو کسب و کارتان شود نه اینکه باعث فرو رفتن سریع آن باشد؟ پنج نکته ای که باید به آن توجه کنید به شرح زیر است:5 نکته برای انتخاب شریک كاری۱. عادات کاری مشابه
مهم است که سهم شراکت برابر باشد، به خصوص وقتی که پای عادات کاری در میان باشد. اگر شما از ساعت ۶ صبح تا ۹ شب کار می‌کنید و شریک شما سوت زنان ساعت ۱ ظهر از راه می‌رسد و ساعت ۵ عصر نیز قصد رفتن دارد، مشکلات کم کم از راه می‌رسند. تعیین زودهنگام ساعات کاری، انتظارات و مسئولیتها باعث می‌شود کسی احساس نکند ناعادلانه همه بارها به دوش اوست.


۲. ثبات مالی و احساسی
اگرچه جسورانه به نظر می‌رسد، اما شما قطعا باید از وضعیت مالی کسی که می‌خواهید با او کسب و کاری آغاز کنید اطلاع داشته باشید. باید بدانید آیا او به پرداخت حقوق فوری نیازمند است و یا اینکه چقدر می‌تواند در شرایط سخت و رکود دوام بیاورد. کسی که وضعیت مالی متزلزلی دارد ممکن است به قربانی کردن موفقیت طولانی مدت کسب و کار در مقابل سوددهی سریع بیشتر متمایل باشد.
نیازی به گفتن نیست که شریک شما باید از لحاظ احساسی نیز پایدار باشد. شما وقت زیادی را با این شخص خواهید گذراند، پس باید این تجربه برای شما اگر دلپذیر نیست حداقل قابل تحمل باشد. علاوه بر آن، این شخص در آینده ویترین و نماینده شرکت شما خواهد بود، بنابراین مطمئن باشید که از پس فشار ناشی از آن برخواهد آمد.


۳. مهارت های تکمیلی
هرگز شریکی که دقیقا شبیه شماست را انتخاب نکنید. مهارتهای شریک شما باید مکمل مهارت‌های شما و نه شبیه آنها باشد. هدف نهایی این است که کسی را پیدا کنید که مهارت‌ها و استعدادهایش، بعنوان یک تیم، آنچه شما می‌توانید انجام دهید را گسترش دهد. همه شرکای رویایی که می‌توان به آنها اشاره کرد دارای مهارت‌هایی مکمل یکدیگر هستند و می‌توانند به توانایی‌های یکدیگر تکیه کنند.


۴. چشم انداز مشترک
توافق اولیه آسان است اما در مورد اهداف بلند مدت کسب و کار چطور؟ مطمئن شوید آینده‌ای که شما در سر می‌پرورانید با آرمان‌های شریک شما هم‌راستا باشد.


۵. اعتماد
هر رابطه خوبی بر پایه اعتماد شکل می‌گیرد اما وقتی جیب‌ها نیز درگیر رابطه می‌شوند، وضع کمی پیچیده می‌شود. اگر نمی‌توانید به شریکتان آنقدر اعتماد کنید که فرزندتان را به او بسپارید یا یک کلید از خانه‌تان را به او بدهید پس بهتر است از همین الان درگیر نشوید.برای موفقیت بهتر است بیش از همه چیز در مورد سرمایه، اهداف و انتظارات با شریکتان به شدت صادقانه صحبت کنید. بنابراین پیش از صرف وقت، پول و انرژی روی یک شراکت کاری جدید مطمئن شوید که این نکات را مد نظر قرار داده‌اید .طبقه بندی: کسب و کار الکترونیکی،  مدیریت ارتباط با مشتری،  ّبازاریابی و فروش، 
برچسب ها: 5 نکته برای انتخاب شریک كاری، انتخاب شریک كاری، شریک كاری، شریک،  

تاریخ : جمعه 30 مرداد 1394 | 02:33 ب.ظ | نویسنده : مهدی شهبازی | نظرات
نحوه برخورد با مودا گودزیلا،موجودی یا تولید اضافی در هر کسب و کاری


اولین راه حل ضد مودا داشتن مشتری ثابت است و متاسفانه اکثر کاسبها در ایران مشتری را پس از خرید به امان خدا رها می کنند!!!!! 

یکی از بهترین مثال ها برای رها نکردن مشتری هاکوپیان می باشد که با یک بار خرید چنان ارتباط قوی باشما برقرار می کند که به احتمال بسیار زیاد او را تا آخر عمر ترک نخواهید کرد...((کادو روز تولد، ارسال کاتالوگ فصل، ارسال کارت تبریک سالگرد ازدواج و....)) 

نکته جالب توجه این است مشتری ثابت خرید های یکسانی دارد و این یعنی اینکه مشتری ثابت سایز شلوار و کت و شلوارش و همچنین طیف رنگ انتخابی و.... در سیستم موجود است و تولید سازمان بر اساس نیاز مشتری باعث جلوگیری از به وجود آمدن مودا می شود 


 علی اکبری نویسنده مجموعه کتاب های راز جذب پول در ایرانطبقه بندی: کسب و کار الکترونیکی،  ّبازاریابی و فروش،  مدیریت ارتباط با مشتری،  آموزش کسب و کار الکترونیکی،  برندینگ، 
برچسب ها: نحوه برخورد با مودا گودزیلا،  

تاریخ : جمعه 30 مرداد 1394 | 02:27 ب.ظ | نویسنده : مهدی شهبازی | نظرات
قانون جالب پل طلایی

 از جمله قوانین توصیه شده در مذاکره این است که اگر کسی در مذاکره به شما دروغ گفت و شما متوجه شدید که او دروغ می‌گوید، نباید این مسئله را مطرح کنید. به عبارتی، ما اصلا حق نداریم طرف مقابلمان را ضایع کنیم. چرا که در مذاکره، طرف مقابل یا همکار من است یا دوست یا یکی از اعضای خانواده من. باید به یاد داشته باشیم که به‌ هر حال، می‌خواهم رابطه‌ام را با این فرد ادامه بدهم و اگر بخواهم دروغش را به رویش بیاورم، برای خودم نامطلوب خواهد بود چرا که حرمت‌ها از بین می‌رود و دیگر به‌سختی می‌توان رابطه را ادامه داد.به همین دلیل در مذاکره مفهومی داریم به نام «پل طلایی». این مفهوم که یک قانون خیلی قدیمی ‌چینی است، می‌گوید اگر دشمن به شما حمله کرد و از پلی بر روی رودخانه‌ای گذشت، پل پشت سرش را خراب نکنید؛ چون وقتی دشمن بداند دیگر راه برگشتی ندارد، انرژی و تلاشش برای شکست دادن شما مضاعف خواهد شاد. در عوض بروید و پل پشت سرش را از طلا بسازید تا اگر خواست عقب‌نشینی کند، احساس کند که روی این پل طلایی، حتی عقب‌نشینی هم افتخار است. پس ما، نه تنها نباید طرف مذاکره‌مان را ضایع کنیم، بلکه حتی موظف هستیم کمک کنیم که او خطایش را به شیوه آبرومندانه‌ای بپوشاند و عقب‌نشینی کند. در این صورت، رابطه قابل‌ ترمیم خواهد بود. مطرح کردن دروغ و خیانت دیگران، تنها در حالتی معنا پیدا می‌کند که تصمیم گرفته باشیم دیگر تحت هیچ شرایطی به دوستی و همکاری با آنان ادامه ندهیم.نه تنها مثالهای متعدد سیاسی و تجاری، بلکه حتی مثالهای خانوادگی هم در این زمینه وجود دارد. وقتی مادری از فرزندش می‌پرسد که تو سیگار می‌کشی؟ فرزند هم می‌گوید نه؛ اصلا! مادر ممکن است یک لحظه اشتباه کند و بخواهد ثابت کند که من گیج نیستم! من زرنگم و واقعیت را می‌فهمم. با بیان واقعیت، اولین اتفاقی که می‌افتد این است که قبح این ماجرا در خانواده می‌ریزد. ولی زمانی که قبح این قضیه ریخته نشده است حداقلش این است که در ساعتی که فرزندشان در خانه است، به خاطر پنهان کردن از آنها سیگار نمی‌کشد. حتی اگر در خانه دیدند که ته سیگار افتاده، می‌توانند پل طلایی بسازند: «آن مهمانی که سیگاری بود چرا ته سیگارش را اینجا انداخته» که فرزند احساس کند هنوز حرمتی وجود دارد و باید مواظب باشد. سخت است که من چیزی را بفهمم و نگویم؛ ولی من می‌خواهم بچه‌ام تربیت شود نه اینکه شعور خودم را ثابت کنم! این خیلی خطرناک است که ما با اطرافیانمان به شکلی برخورد کنیم که چیزی برای از دست دادن باقی نماند.اگر شما به من دروغ بگویید و من این دروغ را به روی شما بیاورم، شما مسلما به من نمی‌گویید: «من نمی‌دانستم تو متوجه می‌شوی من دروغ می‌گویم! پس از این به بعد من دیگر به تو دروغ نمی‌گویم!» بلکه با خودتان می‌گویید باید به این آدم دروغ‌های پیچیده‌تری گفت! پس شما با این کار آن فرد را تبدیل به یک آدم راستگو نمی‌کنید، بلکه او را به یک دروغ‌گوی حرفه‌ای‌تر تبدیل می‌کنید. بنابراین منی که کیف بچه‌ام را می‌گردم، درواقع امنیت ایجاد نمی‌کنم، بلکه باعث می‌شوم فرزندم سوراخ‌های بهتر و امن‌تری برای قایم‌کردن پیدا کند


طبقه بندی: کسب و کار الکترونیکی،  مدیریت ارتباط با مشتری،  ّبازاریابی و فروش، 
برچسب ها: قانون پل طلایی، پل طلایی، دروغ در مذاکره، قانون مذاکره،  

تاریخ : پنجشنبه 29 مرداد 1394 | 11:13 ق.ظ | نویسنده : ایمان حیدری | نظرات
مودا در ژاپن به معنی گودزیلا است و گودزیلا موجودی است که شما را خام خام می خورد...... 

حال به توضیح مودا در کسب و کار می پردازیم، معمولا یکی از عواملی که باعث شکست و عقب ماندن یک کسب و کار می شود، مودا است و در اینجا معنی می شود، مودا:تولید اضافی 


مثال1؛پوشاک فروشی که هنوز در ماه اسفند لباس زمستانی دارد 

مثال2؛معلمی که تدریس می کند ولی هفته ای 3 روز وقتش خالیس!! 

مثال 3؛کارخانه ای که انبارش را از لوازم خانگی هایش پرکرده ومشتری هم برایش ندارد 


دوستان توجه کنید وظیفه یک مدیریت فهیم این است قبل از به وجود آمدن مودا پیش بینی های لازم را انجام دهد و چند برنامه استراتژیک طراحی کند تا مودا ((گودزیلا)) او و کسب و کارش را نخورد 


باتشکر علی اکبری نویسنده مجموعه کتاب های راز جذب پول در ایران برچسب ها: مودا را بهتر بشناسیم، مودا چیست، مودا، برنامه استراتژیک،  

تاریخ : چهارشنبه 28 مرداد 1394 | 11:40 ق.ظ | نویسنده : مهدی شهبازی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
تعداد کل صفحات : 8 ::      1   2   3   4   5   6   7   ...  
لطفا از دیگر صفحات نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.